St. Lawrence-Lewis BOCES names honor roll students
Tuesday, April 24, 2018 - 6:54 am

NORWOOD – St. Lawrence-Lewis BOCES Seaway Career and Technical Education Center has announced the names of students on the 2017-2018 third quarter honor roll. The programs and students are:

• AHSEP-TASC

Kaylee McGrath

Allied Health

Breanna Anderson

Janelle Brothers

Sara Granger

Alyssa Guimond

Grace LaRock

Alexandra Marolf

Logan Mossow

Emily Myers

Lily Parmeter

Taylor Razis

Keely Smith

Rebekah Steenberg

Eliza Sullivan

Emma Sutton

Marli Thompson

Emily Vierno

Ticia Yerdon

• Auto Technology 1

Olivia Baker

Jonathan Barclay

Devin Bovay

Alexa Bush

Sean Caringi

Lee Clark

Kevin Clement

Jacob Cunningham

Dimitri Damon

Nakita Duvall

Alexander Forsythe

Daven Gravlin

Nathan Greene

Dakota Guyette

Juanita Hunter

Skyler Keleher

Celsea LaPage

Justin LaPage

Daisy Liebfred

Madisyn Locy

Brett Mitchell

Jared Morrill

Kolby Phelix

Nicholas Phippen

Brandon Schloer

Hunter Snyder

Nicholas Snyder

Emilee Tatro

Dacota Thomas

• Auto Technology 2

Damien Amo

Don-Mitchell Binan

Brady Cockayne

Devin Dollinger

Cheyenne Flanagan

Tyler Gilbo

Bryant Gonyea

Ian Gray

Caleb House

Nicholas LaVine

Tyson Luce

Isaiah Lyon

Nicholas Mariano

Richard Moulton III

Adam Perry

Cameron Reif

Cody Robert

Isaac Scott

Austin Stowell

Devin Wellman

Travis Wilson

• Building Trades 1

Nicholas Enslow

Cole Ladison

Jonathan Russell

• Building Trades 2

Sidney Belmore

Danielle Linsky

Devan Marston

Brandon Massey

Richard McCormick

Johnny Root

Preston White

• Cosmetology 1

Nicole Bray

Mackenzie Capstraw

Jayda Cooper

McKenna Daoust

Macey Hance

Tiffany Jacobs

Abbagail McCargar

Molly Perry

Kloie Phelps

Edith Stevens

• Cosmetology 2

Sara Archer

Emma Bissonette

Zoe Ferguson

Cayla Hinkley

Emily Johnson

Brianna LaValley

Abigayle LeCuyer

Melinda Meacham

Miranda Merrill

Reagen Montroy

Christie Rush

Sarah Russell

Madison Simser

Emma Snell

McKayla Snyder

Aquene Thompson

Guerline Vrigneau

Natalie Wright

Courteney Youngs

Allaina Zellweger

• Criminal Justice 1

Robert Beaudin

Ivory Charleson

Andrew Dominy

Riley Gadway

Caleb Haggett

Alexia Huto

Brooke Jones

Thomas McCabe

Hayden Phillips

Emily Ware

• Criminal Justice 2

Brooke Ayers

Natasha Gardner

Devin Gauthier

Dylan Holcomb

Jeffery Newton

Ashley Powell

Aleisha Smith

Airiana VanAtter

• Culinary Arts 1

Ashley Deshane

Laura Jones

Marianne Joubert

Alexis Mossow

Erika Russ

Jasmine Trimm

Shaylen Young

• Culinary Arts 2

Kendelle Albert

Brittany Forbes

Jasmine French

Destiny Gilbert

Maddison Sochia

• Culinary Food Service Asst 1

Lyn Wells

• Culinary Food Service Asst 2

Daniel Farrell

• Education & Human Services 1

Hanna Bessette

Peytin Blackburn

Skylar Bowles

Mikaila Favor

Gabrielle Finen

Kali Joslin

Jessalyn McGregor

Jalyn Murdock

Kristi Pruitt

Miranda Smith

Brooke Taylor

MacKenzie Wood

• Education & Human Services 2

Jillian Breitbeck

Lauren Buckley

Kelsey Griffith

MaKayley Miller

Carl Searle

Bridgette Snyder

Makenzie Thompson

• Health Careers 1

Breanna Baker

Memphis Compo

Camryn Ellis

Abigail Lauber

Brenna Morrill

Kayleigh Peets

Allison Snyder

Savannah St. Pier

Health Careers 2

Gracyn Denny

Maria Summer

• HVAC/R 1

Belle Pitts

Lakota Rosenbarker

Tristan Sanford

• HVAC/R 2

Mitchell Davis

Joshua Mikolay

Tyler Robinson

• Metalworking 1

Alexander Donalis

Christopher Donalis

Reginald Ellis III

Dalton Goodreau

Hayden Irish

Phillip North Jr

Jonah Ramsdell

Dustin Robert

Logan Weaver

Carlie Whitman

• Metalworking 2

Cole Bronson

Paige Brooks

Robert Gordon

Evan Lantry

Aubriyle Maslin

Tyler Oxley

Austin Ward

• Multi Occupations 1

Dakota Ashley

Mackenzie Hartson

Zachary Hewlett

Thomas Matthie

Zachary Robar

Zachary Wright

• Multi Occupations 2

Alexander Beaudoin

Sarah Beauvais

Nolan Cook

David LaShomb

Cody Wilby

• Natural Resources Management 1

Mikel Briggs

Michael Emerson

Keri Horne-Burns

Jonathan Long

Acacia Richards

Joseph White

• Natural Resources Management 2

William Baker

Tyler Converse

Austin Deshane

Samuel McCargar

Daniel Rowbottom

• Software Development & Business Design 1

Kirsten Arquiett

Ethan Bartlett

Dylan Bradley

Kierra DeLair

Andrew Edwards

John Frick

Noah Jessmer

Myles LaFrance

Carmine Marino

Connor McGinnis

Seth Miller

Collin Newtown

Caleb Olin

Carter Peets

Jakob Randall

Levi Simmons

Beau Wilson

• Software Development & Business Design 2

Lyndsey Aldous

Carter Best

Alexander Boyden

Brian Caza

Dalton DeBoer-Oakes

Schuyler Delfosse

Paytan Douglas

Bruce Gollinger

Hannah Grant

Alec Knowles

Matthew Larrow

Cooper Regan

Jacob Rupert

Sarah Shattuck

Alexander Truax

Andrew Wiley